Nowa strona Prezesa Rady Ministrów RP.

Nowa strona Prezesa Rady Ministrów RP.

Opublikowany

Z ogromną satysfakcją informujemy, że opublikowano nową, oficjalną stronę internetową Prezesa Rady Ministrów RP. Direktpoint był odpowiedzialny za realizację.

Oficjalna strona internetowa Prezesa Rady Ministrów została opracowana przez Direktpoint. Byliśmy odpowiedzialni za rozwój aplikacji na komputery i urządzenia mobilne, utrzymanie i bieżące projekty poboczne. Strona zawiera dedykowane rozwiązania bezpieczeństwa, również opracowane przez nas. Witryna spełnia bardzo restrykcyjne wymagania WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines).

Stworzenie nowej strony internetowej, opiera się na zmianie sposobu postrzegania i odejścia od zwykłej formy strony administracyjnej, pełnej przepisów i niejasnych informacji. Celem Centrum Informacyjnego Rządu, było zbudowanie własnego kanału komunikacji. Aby to osiągnąć, nowa strona internetowa powinna umożliwiać zamieszczanie takich form, jak wideo, galerie zdjęć i infografiki. Informacje dotyczące rządu pojawiają się na stronie internetowej bez chwili zwłoki - co sprawia, że jest staje się źródłem i podstawą publikacji prasowych.
01.jpg
Uruchomiliśmy również mobilną wersję strony internetowej, zawierającą wszystkie informacje i funkcjonalności dostępne w wersji na urządzenia stacjonarne. Stworzyliśmy aplikację, która automatycznie identyfikuje urządzenia użytkowników i konfiguruje odpowiedni wariant usługi dostosowany do konkretnej przeglądarki mobilnej.

Wspólnie z Fundacją "Integracja" wdrożyliśmy jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. Pomimo swojej nowoczesnej formy i wielu skomplikowanych rozwiązań technologicznych, niepełnosprawni mogą eksplorować specjalnie zaprojektowane treści, w tym aplikacje lub urządzenia przeznaczone dla użytkowników niedowidzących oraz nawigację nie wymagającą użycia myszy komputerowej.
03-wcag.jpg
Na etapie projektowania wyzwaniem było stworzenie najbardziej adekwatnej architektury informacji, a także migracja danych, tj. Dostosowanie istniejących danych do nowej struktury.
Opracowaliśmy prosty i bardzo przejrzysty system nawigacji, dzięki któremu można łatwo znaleźć informacje dotyczące nowych projektów, konsultacji społecznych lub planów Ministerstwa. Strona zawiera rozbudowaną, ale intuicyjną sieć połączeń wewnętrznych. Staraliśmy się zdobyć dogłębną wiedzę na temat celów organizacji, abyśmy mogli przedstawić ją obywatelom w możliwie najbardziej przejrzysty sposób.
Obraz 28.03.2018, godz. 13.30-1.jpg
Audyt serwisu pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych przygotowała Fundacja Integracja.
Nowoczesny projekt graficzny przygotowała firma Netizens.
Przejdź do serwisu
Klient: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Realizacja: 2017 rok
00_logo.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.