Akcja Skuteczny Nauczyciel - Kampania rekrutacyjna

Akcja Skuteczny Nauczyciel - Kampania rekrutacyjna

Opublikowany

Razem ze Szkołą Edukacji, przygotowaliśmy kampanię rekrutacyjną na kolejny rok akademicki. Promujemy praktyczne, studia podyplomowe. Absolwenci studiów, są przygotowani do podjęcia pracy w roli nauczyciela, a dyplom Uniwersytetu Warszawskiego zapewnia im przewagę na rynku pracy.

iphone.jpg
Centrum wokół którego obracała się cała kampania rekrutacyjna były trzy Landing Page.
Przygotowane tak, aby przykuwały uwagę każdej z grup docelowych, które były celem kampanii. Na nich zawarliśmy najważniejsze zalety studiów, w prostej i przystępnej graficznej formie. Strony są w pełni responsywne, przetestowane na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych.
01a.jpg
01b.jpg
01c.jpg
Pierwszym krokiem w rekrutacji jest pobranie ze strony przygotowanego przez nas ebooka. Zawiera on odpowiedzi na pytania, które może zadać kandydat na studia. Dobrze poinformowany kandydat łatwiej podejmie decyzję o podjęciu studiów, dlatego wiele pracy poświęciliśmy ebookowi, jego formie i treści.

4 Kampanie - 13 Zestawów - 37 Reklam

Ruch na stronie generowany jest przez promocję Facebook Ads i AdWords.
Na samym początku, w opierając się na statystykach rekrutacji z ubiegłych lat, wyodrębniliśmy nasze grupy docelowe. Trzy główne, które dzielą się na mniejsze, jeszcze bardziej sprecyzowane.
Dla każdej z tych grup przygotowaliśmy kilka wariantów reklam.

Nasze reklamy targetowaliśmy nie tylko ze względu na standardowe zainteresowania, użyliśmy również geotargetowania - dzięki dobremu przygotowaniu, wiemy gdzie szukać naszych grup docelowych.

Dzięki zainstalowaniu Pixela FB na Naszych stronach, otrzymujemy dokładne statystyki, wiemy które reklamy konwertują najlepiej.  Taka wiedza pozwala nam na korygowaniu budżetów, a nawet wyłączanie tych reklam które okazały się mniej skuteczne.
Pixel pozwala nam na zrealizowaniu kolejnego kroku - remarketingu.
Ponowne dotarcie do osób zainteresowanych, może być ostatecznym bodźcem skłaniającym do podjęcia nauki na promowanych studiach podyplomowych.

AdGrants

Do Naszej dyspozycji został oddany budżet AdGrants. Ze względu na specyfikę budżetu i ograniczenia które narzucał, ważne było wykorzystanie do maksimum możliwości które daje dostępne targetowanie.  Prowadzona jest optymalizacja kampanii według strategi Google dla AdGrants Alpha – Beta – Gamma której celem jest maksymalne zwiększenie ruchu do strony docelowej i wskazanie słów kluczowych o wysokiej skuteczności (konwersie), ale także wysokim CTR i wyniku jakości. Dążymy do wybrania słów, których CTR jest wyższy niż 5%.

Film promocyjny

Jak przykuć uwagę, zająć niewiele czasu i zawrzeć wartościowe informacje? Naszym zdaniem odpowiedź jest prosta - film. Stworzyliśmy animację, w ciągu 42 sekund widz dowie się w atrakcyjnej formie jakie są najważniejsze zalety promowanych studiów podyplomowych.
plakat.jpg
Pobierając Naszego ebooka, potencjalny kandydat zapisuje się do newslettera. Zaprojektowaliśmy cztery w maile, wysyłane w tygodniowym odstępie czasu, każdy zawierający inny, nieinwazyjny przekaz. Przypominamy w nich m.in. o datach rekrutacji.
Wszystkie te elementy tworzą spójną całość kampanii rekrutacyjnej. Dzięki zadbaniu o szczegóły i realizacji zgodnej z terminarzem liczymy na dobrą konwersję. Wyniki z pierwszych tygodni kampanii przynoszą wyniki które satysfakcjonują Nas i Klienta.

Odwiedź Stronę
Klient: Szkoła Edukacji
Realizacja: 2018 rok

00_logo.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.