Saksonia - Majówka 2017. Aż 74,8% konwersji na jednym LP!

Saksonia - Majówka 2017. Aż 74,8% konwersji na jednym LP!

Opublikowany

Direktpoint zarządzał cyfrową kampanią marketingową dla Saksonii i po sukcesie ubiegłorocznej edycji idziemy tą samą drogą. 

Nasz zespół zajmował się majówkową 2017 r. kampanią cyfrową, promującą Saksonię w Polsce. Osiągnęliśmy KPI zaledwie tydzień po aktywacji kampanii!
Direktpoint zaprojektował, opracował i wdrożył stronę docelową, która pozwala odwiedzającym zamówić bezpłatne drukowane broszury i mapy dotyczące tegoregionu turystycznego. Byliśmy również odpowiedzialni za oficjalne reklamy na Facebooku, Instagramie i SEM.

Po 10 dniach od uruchomienia kampanii otrzymaliśmy 2772 zamówienia na bezpłatne pakiety. Jest to współczynnik konwersji wynoszący 74,8% (3 319 odwiedzin na LP po 10 dniach). Zrobiliśmy to z niewielkim budżetem na płatną promocję . Saksonia jest zadowolona z rezultatu, a My jesteśmy dumni z tego projektu!

Przewiń w dół, aby przeczytać więcej o tym projekcie.
large_full_view.jpg

Jaki jest klucz do uzyskania takich wyników?

  • Dobry produkt.
    Saksonia jest świetnym miejscem, wdzięcznym w promowaniu. Nie byłoby łatwo dostarczyć takich wyników w kampanii rynku finansowego. Ważne jest, aby skupić się na celu - w tym przypadku był to pakiet turystyczny. Użytkownik prawdopodobnie będzie zamawiał pakiet, gdy cała zawartość prezentowana w witrynie będzie połączona z konwersją. W naszym scenariuszu mówiliśmy o szlakach turystycznych / rowerowych / pieszych wokół Saksonii. Bezpłatna mapa, którą oferujemy każdemu, jest aktywną mapą wypełnioną szlakami, obozami itp. Więc więcej czasu spędzasz na stronie kampanii - bardziej prawdopodobne, że polubisz naszą darmową wersję.

  • Wyczucie czasu.
    Wiosna nieodłącznie kojarzy się z majówką i długim weekendem. Ludzie podróżujący w tym czasie szukają nowych miejsc do odwiedzenia. Saksonia nie jest bardzo popularnym celem podróży, znajduje się tam wiele atrakcyjnych i "świeżych" miejsc. Podsumowując - gdy zbliża się majówka, ludzie interesują się tematem podróży.
  • Wyniki landing page/kampania musi oferować rzeczywistą wartość dla użytkowników. W tej kampanii wysyłamy bezpłatne materiały promocyjne o celu podróży - są one bardzo przydatne dla planujących wycieczki. Posiadanie fajnej "marchewki" - zawsze ma wpływ na konwersję.

  • Musisz precyzyjnie wybrać swoich odbiorców
    Tu chodzi o kierowanie niestandardowe, docieranie do odpowiednich użytkowników w kanałach społecznościowych, w wyszukiwarce Google. Poświęcamy godziny na targetowanie w Adwords i Facebooku. Dobrze jest także współpracować z osobami, które mają wpływ na blog - zawsze zapewniają stały ruch o wysokiej jakości
Uproszczona mapa z pomysłami na wyjazd do Saksonii. Prawdziwa mapa - wersja drukowana - z najlepszymi trasami spacerowymi i rowerowymi została uwzględniona w pakiecie.

Uproszczona mapa z pomysłami na wyjazd do Saksonii. Prawdziwa mapa - wersja drukowana - z najlepszymi trasami spacerowymi i rowerowymi została uwzględniona w pakiecie.

Wierzymy, że dobre reklamy na Facebooku mogą zagwarantować duży ruch i nakręcić wyniki całej kampanii. Stworzyliśmy małą sesję zdjęciową i na podstawie wyników stworzyliśmy jedną z najbardziej klikalnych reklam FB w historii Direktpoint ...

Zdjęcia wykonane podczas sesji zdjęciowej ...

Zdjęcia wykonane podczas sesji zdjęciowej ...

... i końcowy rezultat - bardzo klikalny projekt! Jeden z 12 stworzonych dla kampanii. 

... i końcowy rezultat - bardzo klikalny projekt! Jeden z 12 stworzonych dla kampanii. 

Visit the campaing  website (Polish language)
Client: TMGS
Visit the Direktpoint site
 
saxony logo.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.